Покрівельний люк для виходу на дах
Розглянемо основні на наш погляд: зручний вихід на дах (для експлуатації та обслуговування або в екстрених ситуаціях) освітлення горища або мансарди провітрювання приміщення Виходи на дах можуть бути призначені для мансард (люки для опалювальних приміщень) та горищ (для неопалюваних приміщень). Принцип відкривання - знизу вгору чи убік (вправо чи вліво). Саме зручне відкриття покрівельного люка дає йому переваги перед мансардним вікном, якщо потрібно потрапити на дах будинку. Не рекомендується в такому разі купувати мансардне вікно, тому що при виході через нього можна забруднити і пошкодити покриття рами. Все ж таки мансардні вікна повинні мати естетично привабливий вигляд і не призначені для виходу на дах.
Вибираючи люк, Ви дізнаєтеся, що вони бувають пластикові, дерев'яні або металеві. Оклад покрівельного люка підбирається залежно від матеріалу покриття – може бути для плоских покрівель та для профільованих. Деякі моделі мають інтегрований (вбудований) оклад, на це також треба звертати увагу, якщо стоїть завдання купити покрівельний люк.
Монтаж виходів на дах (покрівельні люки). Монтаж цього виробу по суті нічим не відрізняється від монтажу мансардного вікна. Встановлюються люки на покрівлі з нахилом від 15 до 60 градусів. При цьому деякі моделі можуть бути встановлені на дахах з нахилом до 85 градусів. Точні параметри та технічні специфікації необхідно уточнити окремо для кожної моделі.
Виробники: Fakro, Velux, Roto